streda 14. januára 2015

99+1 literárnych brakov : Carey Heywood -On (Skôr Hon na privolanie si knižného infarktu)Kam by som zaradila JEHO?
No ak by som si mala vybrať knihu založenú na úplnej sladkosti postáv, založenú na úplne nezmyselnej zápletke a založenú na bezvýrazných pubertálnych dialógoch, vybrala by som si túto.


Anotácia :
Posledních sedm let se snažila na svou první lásku zapomenout. A setkání po letech může vyvolat bolestné vzpomínky na jednu osudovou noc...
Sarah Millerová nenavštívila svůj domov v rodné Atlantě už dlouhých sedm let. Nic na světě by ji nepřimělo vrátit se zpátky domů, kdyby nebylo svatby jejího milovaného staršího bratra. Mísí se v ní pocit štěstí, že znovu uvidí svou rodinu, ale zároveň i obava, aby se nesetkala s NÍM. Nikdo z její rodiny netuší, proč se tehdy bez rozloučení odstěhovala tak daleko a co ji k tomu vedlo... Ví to jen ON....
On, jehož od první chvíle celým svým srdcem milovala.
On, s nímž srovnává všechny ostatní muže a jemuž nemůže nikdo konkurovat.
On, kdo jí dal pocit, že nic není nemožné.
On, o němž si myslela, že pro něj není dost dobrá.
On, na něhož se posledních sedm let usilovně snažila zapomenout.
Jediné, co musí udělat, je vrátit se na týden domů a hlavně se s NÍM nesetkat......


Vydavateľstvo :   Galatea, 2014
Počet strán :    232
Žáner :         Román/ Erotika/ Pre ženy A o čom to vlastne celé je?


Samozrejme, ako inak ....romanca odohrávajúca na na pôde strednej školy, naviac...sa autorka pokúšala...zdôrazňujem pokúšala ....viesť knihu o dvoch dejových líniách- minulosti a prítomnosti. Či sa jej to podarilo netuším, avšak mne osobne to dosť trhalo vžitie (a žili) sa do deja. Autorka taktiež chcela zakomponovať do príbehu akúsi hrozne silnú, dôležitú a osudovú zápletku, kvôli ktorej hlavná hrdinka Sarah utiekla z domova a nechcela sa vidieť s dávnym priateľom Williamom.
                                                                                                       
Autorka Carey Heywood
Celý dej sme vlastne posúvaný k momentu, kedy sa táto "hrozná a silne psychická " vec stala. Sarah nespočet krát v knihe spomína, že teraz už nie je taká naivná a dôverčivá ako bývala, pritom sa mi v prítomnosti zdá ešte ako väčšia husička a topí sa doslova už len z toho, že ju jej "životná" láska pohladí po rameni. To už ani nedodávam, že tieto "spriaznené duše " sa nevideli sedem rokov, ale samozrejme na seba nikdy nezabudli a neustále sa ľúbili , dúfali a čakali, že sa zase stretnú (a ich "láska" je samozrejme stále taká istá ako predtým.)

No naozaj reálne.

 Aby som už len dokončila vykreslenie prostredia, Sarah prichádza po siedmych rokoch naspäť do svojho rodného mesta na svadbu svojho staršieho brata Briana. Tu sa stretáva s Williamom a samozrejme by sa najradšej tvárila, že ho nepozná, ale on očividne nezabudol a silou-mocou by chcel naväzovať kontakty. To už ani nespomínam vedľajšie postavy, ktoré mi tu vážne prišli dosť zbytočné a nechcem spoilerovať, ale spor s Jessicou tak detinský, že by sa vyriešil za desať minút keby si k tomu ľudia sadli a vyrozprávali.

Za mňa kniha, ku ktorej sa určite nevrátim.
Netuším, aké pohnútky by som musela mať, aby som ju prečítala znova a dúfam, že to, že je autorka najpredávanejšou spisovateľkou NTB je len zlý aprílový vtip redakcie (no nie je Apríl.)
A radšej ani nemyslím na to, že je aj druhý diel z pohľadu Williama.
A ešte som nespomenula, že som sa do knihy nedokázala ani za "mák" vžiť a preletela som ju ako Boieng 747 severnú Ameriku a bola rada, že som ju skončila.
Zdieľaj na :    Facebook Twitter Google+

0 komentárov:

Zverejnenie komentára