sobota 17. januára 2015

99+1 literárnych brakov - Emma Hart - Trilógia Game (Či skôr zahráme sa na spisovateľa)

Na začiatok by som za tip chcela poďakovať Stanisoun :)

Anotácia Hrej hráčem :


Jaký je plán hry? Maddie v tom má jasno: Arogantní a egoistický playboy Braden z kalifornské univerzity představuje pro ni vše, co se jí na klucích hnusí. Připomíná jí totiž jejího bratra, který dokáže myslet jen na sebe a ničí životy všem v okolí. Maddie spolu s kamarádkami vymyslí plán, jak tomu namachrovanému Bradenovi za všechna příkoří udělit lekci. Hlavní aktérkou plánu je právě Maddie, která do měsíce Bradena svede, omotá si ho kolem prstu a pak ho surově odkopne. Operace Hrej hráčem může začít.

Žádná ze zasvěcených holek ovšem nemá zdání, že podobný plán má i Braden se svými přáteli. A jakou hru hraje on? Plán je přimět tu paličatou a nedostupnou „královnu univerzity“, aby se do něj zamilovala, svést ji, a pak ji srazit na kolena.
Ani jeden z obou aktérů netuší, že život může změnit pravidla hry… Možná oba zjistí, že nejde člověka soudit podle prvního dojmu…

Anotácia Hrej tajně :

Aston Banks se nikdy nechtěl zaplést do vztahu s Megan Harperovou – ani té osudné noci. Od dětství ho pronásledují děsivé vzpomínky, se kterými není schopen se vypořádat. Ví, že právě ona by dokázala během chvíle prorazit ochrannou zeď, kterou kolem sebe postavil, aniž by si to uvědomil.

Braden, Meganin dlouholetý přítel z dětství, nad ní drží ochrannou ruku, a ona ho rozhodně neměla v plánu zklamat tím, že si něco začne s Astonem. Když však pozná, že Aston není jen typický frajírek, jakým se zpočátku jevil, už není cesty zpět…

Astonovo dětství bylo horší než si vůbec Megan uměla představit. Její láska je ale mnohem silnější než démoni, kteří ho dennodenně pronásledují. Ani Aston se už dál nedokáže lásce bránit, ale právě díky ní se může svým démonům postavit a porazit je. Konečně má šanci poprat se s tím, co je ukryto hluboko v jeho nitru… s tím, čemu už nikdy nechtěl čelit… s tím, čemu se tak dlouho vyhýbal. S tím vším se ale musí vypořádat tak, aniž by Braden něco zjistil…

Uchovat jejich vztah v tajnosti nemohlo být nikdy těžší…

*        *         *
Vydavteľstvo : Galatea, 2013-14

Počet strán spolu :   248 + 200

Žáner : Román/ Erotika/ Pre ženy   


Ale čo bolo toto za skvost? Ešte dlho mi to "behalo" po rozume, ale nie preto, že by to bolo tak dobré...

Autorka Emma Hart
Ak by som mala vybrať vetu charakterizujúcu túto sériu, bola by to "Celé zle!" Námet ... no námet bol vcelku dobrý, v prvej knihe dostať niekoho nedostupného, v druhej utajiť "vzťah".
Len keby , ... keby sa to celé tak nedos ... nepokašľalo. Zlý štýl výpravy, z celú prvú knihu som sa nedokázala vžiť do postavy, z druhej knihy som dokázala prečítať asi 20 strán, ono to proste ďalej nešlo.

Poznáte také to nádherné oťukávanie sa hlavných postáv, doberanie a vzájomné iskrenie? Tak presne to mi tu chýbalo bo obidvoch stránkach, v druhej knihe dokonca neprišlo ani za žiadne zbytočné reči a na "vec" sa šlo po 10 stránkach.
Kde bolo to vzájomné spoznávanie, oťukávanie, harašenie? Nemalo by práve toto byť v tínedžerských knihách?

No ja neviem. Je kopa ľudí, čo recenzovalo tieto knihy veľmi pozitívne, ale ja sa nemôžem ubrániť. Klišé zlátanina kníh, čo tu už boli, okorenené akurát zaujímavou obálkou, čo na kúpu nalákala najmenej polovicu ľudí, čo ju majú doma.

Skrátka, kniha na jedno nudné odpoludnie, mená zabudnete po hodine, ja sama som si
ich musel "osviežovať", niekedy by ste hlavných hrdinov pre ich stupiditu najradšej "zobrali rýľom po krížoch".

Tretí diel Hrej férově mi prišiel čisto ako marketingový ťah, kniha mala o polovicu menej strán ako prvé dve, čo len dokazuje, že autorka už  nemala o čom písať. Navyše, nechápem, načo bolo dobré písať "romancu" z oblasti baletného prostredia,keď sa tam o balete písalo asi 5 krát z celej knihy, hlavná hrdinka bola neustále "podivná" a nechápem jej pohnútky ubližovať si, nakoľko jej problémy by sa dali vyriešiť rozumnými dohovormi.

Hold, Hartová robí marketing a ľudia kupujú. Netuším, či táto séria ešte nejako pokračuje, pevne verím, že nie, pretože neverím, že tí ľudia, ktorí si to kúpia sú neskôr aj spokojní.(Hned po dopísaní tejto vety som zistila, že už sa pracuje na Hrej vabank) Či sú ľudia spokojní práve preto, že im niekto naservíruje klišé zlátaninu, kde sú všetci krásny, svet je ružový, všade "mír navždycky" a všetko končí happy-endom ?

Zdieľaj na :    Facebook Twitter Google+

4 komentáre:

 1. Ámen sestro! Doufám , že si knihy nečetla až na základě mého typu! Pokud ano tak se omlouvám, že jsem tě připravila o čas! Třetí díl už jsem ani nečetla a ni nebudu... :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No ja som už bohužiaľ a to zdôrazňujem bohužiaľ, túto "knihu" čítala nejak tesne potom, ako u nás vyšla ... Ale o čas ma pripravila tak či tak, takže vieš ako.. :-D

   Odstrániť
 2. Máte pravdu, byly to slátaniny. Ale k jedné věci se přece jen ohradím. :) K té depresi či maniodepresivní psychóze, kterou trpěla hrdinka ve třetím dílu. Vážně, ale vážně nelze tyhle stavy řešit jen nějakými rozumnými domluvami či co a ty pohnutky k sebepoškozování dovedu docela pochopit.. To jediné jsem na té knize docela chápala, tu nevyzpytatelnost jejího chování.. A to bohužel čerpám ne z vlastní, ale z blízké skutečnosti.. Ale celkově, vážně ztráta času, jako oddychovku možná..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak jasné, že ja nevravím, že je to nejaká sranda, obzvlášť, ked som si skoro niečím podobným sama prešla (nie fyzické ubližovanie, ale depresie) , ale to, ako to bolo podané v tejto knihe, ťažko sa do hrdinky a jej pocitov vôbec dalo vžiť...

   Odstrániť