nedeľa 30. augusta 2015

99 + 1 literárnych brakov : Jane Ashford - Čestný muž

Anotácia :

Eliot si je vědom své povinnosti - a ožení se s Laurou. Co jiného také může čestný muž udělat poté, co je za dramatických okolností nucen strávit několik dní v hostinci sám se svobodnou dívkou bez gardedámy. Skutečnost, že se jedná o krásnou jemnou dívku odpovídajícího původu, s majetkem i patřičným vzděláním, mu ten čestný čin usnadňuje. Ale mladá nevěsta není spokojena s tak chabým základem pro manželství a začne se bouřit. Z nezkušenosti se brzy dostane do potíží a společnost s napětím očekává, jak se zachová její manžel. Tentokrát však čest ustoupí stranou a Eliot naslouchá pouze svému srdci.

Vydavateľstvo :   Baronet, 2013/1981
Počet strán :  288
Žáner :  Román/ Historický


Zhodnotenie jedným slovom : Nudááá....

Pre Pána Fera, tak toto už je iná kategória. Viete, ako sa vraví, že knihu si vezmete do postele, aby ste zaspali?
Tak toto je samé o sebe tak kvalitným práškom na spanie, že by ho mali začať predpisovať lekári chronickým pacientom.

A čo je najhoršie? To, že celú knihu čakáte na to, aký zvrat príde... Naozaj, pri čítaní nadobudnete pocit, že manželko snáď niečo tají, či na nás čaká nejaká super-mega- tuty- fruty zápletka ... A preto sa oplatí čítať do konca. Ale omyl.
Samé za seba hovorí to, že v strede knihy som preskočila asi 50 strán a ... Kupodivu ... Hmm... Neviete???.... No nič sa nestalo. Nič mi neušlo a do pochopenia príbehu mi nič nechýbalo.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bozkTaktiež by niekto po vzore Kleypasovej a podobných mohol čakať, že ked už nie príbeh, aspoň si počíta nejaké to MumPorn, ako sa vraví. Zase omyl. V knihe sa nevyskytuje ani jedna scéna, v ktorej by bolo niečo rozpísané, veď uvážte samy ...Spoiler .... Prvý bozk..alebo teda jeden z tých skutočných opätovaných ... Padne až na poslednej stránke knihy.

Takže, kto si v dnešnej dobe zvykol na neustály prísun erotiky v knihách, nepochodí. Snád to bude tým, že kniha vyšla v dobe niečo okolo 80-90 rokov.Alebo sa autorka len hanbila, ktovie... :-) 
Prečo si to prečítať... Ja vlastne ani neviem ... Neobohatí vás ani príbeh, ani prostredie, ani láska hlavných hrdinov, ani charaktery postáv.

Ved uvážte ... Eliot - chladný muž, dôsledný hlavne na to, aby dodržoval ,,spoločenský řád ,, , jeho láska sa v knihe prejavuje ssi tak ako v dokumentoch BBC o párení veľrýb ... Možno v tom dokumente majú tie veľryby medzi sebou silnejšie city ... :-) , no jednoducho suchár bez nejakého prekvapenia, neustále odchádzajúci ani Pán Boh nevie kam.

Laura - no, charakter sám o sebe ... Neustále má pocit, že by mala riešiť veci sama, nadáva, že sa k nej muž správa ako k dieťaťu ... Pritom naozaj jedná ako Husička ... A logika level 1000 napr. ako  : ,,Veď prečo by som neišla s mužom, o ktorom mi všetci hovoria, že je ku ****k, dokonca aj môj muž ma pred ním varoval ... Ale nie, ja si spravím po svojom , aby bolo vidieť, aká dospelá som a ako sa dokážem rozhodnúť...a pôjdem s ním ,,bárskde,, , lebo ved nechápem, čo by tak ten odo mňa mohol chcieť."

Ostatné postavy radšej ani nespomínam, všetko mi to pripadalo ako krovie pre to, aby bolo vôbec o čom knihu písať. Počnúc Laurinou sestrou a hej nápadníkmi, končiac všelijakými starými matrónami.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nuda
Asi takto sa nejak cítim po prečítaní ... Nudááá
O tom, aké dialógy sú medzi hlavnými hrdinami radšej ani nehovorím ... Všetky skončia skôr, než vôbec začnú, ak z miestnosti  neodíde Elliot, tak odíde Laura, takže dialógy sú vždy tak na dva- tri riadky. A vyjadrenie citov, no???? Bolo tam nejaké????

Naozaj by ma zaujímali názory tých, ktorí od autorky čítali viac kníh, ale toto hodnotím ako predák ... Veľmi slabý odvar historických romancí.
V komentároch som zvedavá na všetky vaše názory na autorku, či na váš pohľad na knihu.
Zdieľaj na :    Facebook Twitter Google+

1 komentár:

  1. Ja som od tejto autorky čítala aj Gwendelinu, ale keďže si znej veľa nepamätám asi to bolo niečo nemastné neslané s dobrou anotáciou :) Čo sa týka tejto knihy, som tiež čakala nejaký zvrat alebo aspoň nejaké tajomstvo. Mám pocit, že niektoré harlequinky sú napínavejšie ako táto kniha. A to sú tiež niektoré na jedno kopyto. :)

    OdpovedaťOdstrániť