nedeľa 30. augusta 2015

Čím blíž jdu k Tobě, tým si v ***** : Leah Raeder - Nepoučitelná


Nepoucitelna FINAL_b
Anotácia : Osmnáctiletá Maise pochází z neúplné a nefunkční rodiny a musí řešit spoustu problémů. Není tedy divu, že si připadá vyzrálejší než její vrstevníci a táhne ji to do světa dospělých.
Do jednoho ze starších mužů, v jejichž náruči hledá o prázdninách rozptýlení, se nečekaně zamiluje a ocitá se na bláznivé horské dráze touhy a nebezpečí. Evan je totiž její učitel na střední… Láká je oba jen zakázané ovoce, nebo se mezi nimi rodí opravdová láska? A dá se to vůbec poznat, když se řítíte do neznáma volným pádem?

Vydavateľstvo : BETA - Pavel Dobrovský, 2015
Počet strán :  312
Žáner : Román/ YA literatúraDosť explicitné zobrazenie toho,ako také mladé, ( duševne) a citovo zruinované dievča rozmýšľa a celkovo, opisy toho, ako len 18- ročné dievča "obštastnilo" aj mužov o celé dekády starších, bolo zvláštne. Ešte zvláštnejšie bolo, že jej to pripadalo ako OK a teda z môjho pochopenia, spala s množstvom mužov a úlety v aute na jednu noc ani nepočítala.

Možno som len nejaká staromódna, či čo, ale ako ...WTF ???
To naozaj majú byť takýto dnešní mladí?

Autorka Leah Raeder
Celkovo príbeh na môj vkus je celkom predvídateľný ... Tak ty si učiteľ,ja som študentka, nemôžeme sa ukazovať na verejnosti, tak sa teda stretávame tajne... Samozrejme má učiteľ nejakú tajnú minulosť ( lebo už asi ani neexistuje v tejto dobe kniha, kde by bol len normálny chlap bez žiadnych strašných spomienok), prezradí jej ju asi v polovici knihy, do toho má študentka problémy doma (zase nečakane) , vraj medzi nimi vznikla láska, ten rozdiel, že ona má 18 a on 32 si ani nevšimnú, pretože ona má predsa rovnaké záujmy a názory ako on ( ???? ) , do toho sa ešte zamieša, že dievčina matka je dílerka, a nie pečiva do supermarketu, ale drôg deťom, a že je treba natočiť krátky film ako školský projekt.


Plus som zabudla spomenúť, že Maise je neskutočne sexxxxííííí a samozrejme PÁN DOKONALÝ je úžasný, nádherný, inteligentný muššš a aj napriek minulosti je iný, lepší, ešte skvelejší, vypracovanejší a neviem, čo všetko. A samozrejme, chce Maise. Nemôžem si pomôcť, ale pri všetkých týchto knihách cítim inšpiráciu 50 odtieňmi bahna, nakoľko vždy tu je muž s tajomstvom a žena, ktorá potrebuje ochrániť a dostať lásku.

Ajaj, čakám, kedy príde niečo, čo tu ešte nebolo.
Toť vše, zhrnutých 400 strán do jedného odstavca. 

A kto by náhodou čakal nečakaný koniec, tak čo? No nedočká sa, pretože to všetko dopadne tak, ako má, takže šťastne a vy tudíž nemusíte čakať žiadneho Greena, či Rowellovú
Plusom je určite to, že kniha sa jednoducho číta, obsahuje pár zábavných výrokov postáv, že hrdinovia spolu v knihe komunikujú, takže namiesto opisov myšlienok v ich hlave viac rozprávajú nahlas a riešia problémy, čo je určite hlavným plusom a potom to, že aj napriek tomu, že je to autorkyna prvá kniha, nie je to ( skoro ) :-)  vôbec poznať. 

Skrátka taká typická zakázaná láska a la Rómeo a Júlia, len navlečená do sveta dnešného, aj keď možno trošku viac amerického sveta.

Kniha mi bola poskytnutá v spolupráci so serverom Palmknihy.cz , ktorému touto cestou ďakujem.
Zdieľaj na :    Facebook Twitter Google+

0 komentárov:

Zverejnenie komentára