piatok 23. septembra 2016

Letné RESTY - Letné INŠPIRÁCIE vol.1

Ono, hrozne ľahko sa povie : "Cez leto prečítam všetko, čo chcem!".
Lenže potom tak nejak zistíte, že sa vám občas nechce, obačas robíte niečo iné, občas len oddychujete a holt, je to častokrát zložité.
Preto som sa rozhodla takto , áno, po lete, zosumarizovať knihy, ktoré som prečítať chcela, ale nestihla. Kedy sa k nim vrátim, to netuším, pretože povinnosti zase volajú. Každopádne dúfam, že trebárs aj vá inšpirujem niektorou z kníh.

Myslím, že tento článok rozdelím na 2 častí, pretože, ako ak na to teraz pozerám, tých kníh je požahnane. Ku každej pripojím anotáciu. Svoj komentár zatiaľ nie, až niektorú z nich prečítam, určite urobím recenziu, momentálne by som sa len opakovala, že každá kniha ma zaujala.

Ako prvá kniha -  V pasti od Michaela Northropa : 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt v pasti kniha
Anotácia : V den, kdy začala sněhová bouře, nikdo netušil, že bude trvat celý týden. Běsnící vítr, nekonečné závěje sněhu a vše spalující mráz. Pro ty, které bouře zasáhla, tak už není hlavní starostí, jak zůstat v teple, ale jak přežít.

Scotty a jeho přátelé Petr a Jason patří k posledním ze sedmi studentů, kteří po začátku bouře čekají v budově své střední školy, až pro ně někdo přijede. Brzo jim však dojde, že jim nezbyde nic jiného, než ve škole přenocovat. Což se nezdá jako vůbec špatný nápad, zvlášť když s nimi v budově zůstaly dvě nádherné holky. Ale pak vypadne proud, poté teplo. Vodovodní trubky zamrznou a popraskají. A na střeše se hromadí sníh, který je může každou chvíli zavalit. Jak dny pokračují, sněhové závěje jsou vyšší a vyšší a prázdné místnosti jsou chladnější a tmavší, všem postupně dochází, že nastává boj o holý život. A že budou muset učinit nejtěžší rozhodnutí ve svých životech.

Ďaľšia Večne spievajú lesy od Trygveho Gulbranssena. Túto knihu som chcela prečítať asi najviac zo všetkých, no a ...


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt večne spievajú lesyAnotácia : Příběh Daga Björndala, syna a vnuka zdatných medvědobijců, hrdého a nesmlouvavého muže spjatého s tradicemi svého kraje, je i příběhem vášně a lásky, lásky ke krásné a půvabné ženě, k přírodě, k životu. Typická norská rodová sága o životě v tajemných lesích, o lidech, kteří musejí každodenně zápasit s drsnou přírodou. Žijí jinak než obyvatelé nedalekého selského kraje a úplně jinak než bohatí kupci v přilehlých městečkách… Úspěšný norský román byl od svého prvního vydání v roce 1933 přeložen do více než třiceti jazyků.
Tretia kniha, taktiež už dlho odkladaná a dlho chcená - Poselství růží od Leily Meachamovej.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt poselství růžíAnotácia : Mimořádně oblíbená autorka stvořila nesmírně poutavý román, připomínající slavný Jih proti Severu Margaret Mitchellové. Její romantická rodová sága se odehrává v Texasu v letech 1914- 1985 a čte se jedním dechem. S vypravěčským mistrovstvím román líčí životní příběh Mary Toliverové, majitelky bavlníkových plantáží, a přibližuje životní osudy tří generací.
 Ako poslednú pre tento článok vyberiem knihu autora, ktorého viem, že budem milovať, ale neviem sa k nemu "dokopať". Sebastian Fitzek a kniha Šílená hra. Rada by som však prešla všetky jeho knihy.

Šílená hraAnotácia : Měl to být její poslední den. Renomovaná kriminální psycholožka Ira Saminová si svou sebevraždu pečlivě naplánovala, neboť na ni těžce doléhá smrt nejstarší dcery. Než však stačí svůj záměr provést, je povolána do vysílacího studia, kde se odehrává brutální drama s rukojmími. Psychopat, který je drží, hraje morbidní hru: při živém vysílání volá zcela náhodně vybraným lidem. Když se volaný do telefonu ohlásí určitým heslem, propustí jedno rukojmí, když ne, jedno zastřelí. Muž tvrdí, že bude hrát tak dlouho, dokud do studia nepřijde jeho snoubenka, která je ale už měsíce mrtvá. Ira zahajuje bezvýchodné vyjednávání, kterému naslouchají miliony posluchačů…

Rozhodla som sa urobiť 2 články, nakoľko jeden by bol mega dlhý, a nad 5 minút klesá pozornosť. Dúfam, že som vás inšpirovala.
Anet
Zdieľaj na :    Facebook Twitter Google+

2 komentáre:

 1. Zdravím, nabízíme spolupráci pro knižní blogery: http://www.cbdb.cz/spoluprace-pro-blogery

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Práve dnes som sa na to pozrela a zaregistrovala, takže uvidíme po schválení :)
   Ďakujem za ponuku! ;)

   Odstrániť