pondelok 26. februára 2018

Kto ťa ovláda? - Vi Keeland : Šéf

Anotácia :  Reese Anneysleyová trčala v zadnej časti reštaurácie a zúfalo sa snažila dovolať svojej kamarátke, aby ju nejako vyslobodila z jej nudného, nevydareného rande. Nevšimla si, že za ňou stojí a počúva ju Chase Parker. A napokon nie kamarátka, ale práve on jej pomohol dostať sa z tejto prekérnej situácie. Podišiel k ich stolu, tváril sa, že sa s ňou už dávno pozná a začal vyťahovať trápne príhody z ich „spoločného“ detstva. Bola to čudná konverzácia, no to iskrenie, humor a šarm nového neznámeho Reese ešte niekoľko nocí nedali spávať. Myslela si, že sa už nikdy nestretnú, no náhoda to zariadila inak. Reese nutne potrebovala prácu a Chase jej ponúkol miesto vo svojej úspešnej kozmetickej firme. A stal sa jej novým a veľmi, ale veľmi sexi šéfom...

Vydavateľstvo : IKAR, 2017
Počet strán :  328
Žáner :  Román/Romantický/Erotický
Oddychový a nenáročný román, z pera americkej autorky určený predovšetkým pre ženské čitateľské publikum, neurazí ani nenadchne.

Pozitíva : 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vi keeland
Autorka Vi Keeland
- dynamickosť textu : autorka dej neretarduje zbytočnými opismi či digresiami, pracuje z veľkej časti iba s funkčným opisom a s rozvíjaním ústrednej témy celého románu. Sťažka teda nájdeme zdĺhavé opisné pasáže či lyrické motívy umeleckých reflexií a pod.

- postavy spolu komunikujú : veľmi podstatná zložka, hrdinovia sa teda snažia porozumieť si navzájom, dozvedieť sa viac o svojom osobnom živote, skrátka sa stavia predovšetkým na dialógoch a vyriešení problému prostredníctvom nich.

- humor + chémia ústrednej dvojice : tu sa autorka pohrala s gradovaním vzťahu Reese a Chasa, zároveň do ich vzájomnej komunikácie pridala i štipku cynického a ironického humoru, ktorý príjemne obzvláštňuje text, a zároveň i ich sociálne interakcie okorenila neustálym používaním rôznych romantických, resp. erotických narážok, ktoré sú primárne pre ženské publikum veľmi atraktívne.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt sexi boyes
Negatíva : 

- stereotypnosť : pokiaľ vyhľadávate knihy len ako prostriedok skrátenia si času pri cestovaní v autobuse či vo vlaku, v poriadku( i keď by som radšej použila prebal z inej knihy, pokiaľ sa chcete vyhnúť nepríjemným pohľadom zo strany okolia), nakoľko tu o určitej psychologizácií postáv, prepracovaných charakteroch hrdinov či prepracovanejšom opise a premyslenom deji ako i rozprávačovi na vyššej naratívnej úrovni nemôže byť ani reč. Stretávame sa skôr s očividným typizovaním, delením postáv na charakterovo čierno-biele, ale i presným opakom, kedy sa sprvu záporné či úplne nekladné postavy drzých či sukničkárskych mužov prejavia stopercentne odlišným charakterom.

Zároveň nie je problém zistiť, že sa zase raz jedná o knihu zo žánru, v ktorom je už od pohľadu jasný samotný záver. Moment vygradovania teda tiež v podst. odpadá, pretože je i tým nezaujatým jasné, že hlavnou témou je ako inak - dobývanie odmietajúcej ženy skúseným bohatým mužom.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt romanticNič to však nemení na tom, že čítanie knihy sa užijete. Dej pôsobí dynamicky, nestagnuje, postavy sú zábavné, i keď už nie toľko uveriteľné, popisované situácie sú relatívne vkusné, rovnako i erotické pasáže nepôsobia príliš lacno a neopakujú sa. Ako celok však kniha Šéf pôsobí prvoplánovo, tuctovo a bez nápadu, čím skutočne plne uspokojí max. čitateľov (či predovšetkým čitateľky) nenáročných a odpočinkových diel, tzv. jednohubiek.

Záverečné hodnotenie : 3,5/5 *
Za poskytnutie knihy ďakujem internetovému kníhkupectvu Bux.sk!
Zdieľaj na :    Facebook Twitter Google+

2 komentárov:

Lesoholka povedal(a)...

O knížce slyším poprvé a popravdě není to asi žánr, který vyhledávám. Erotické romány a celkově klišoidní příběhy jdou mimo mě. Na druhou stranu si ale zmiňovala, že je tam mnoho dialogů, ironický a cynický humor a málo popisných pasáží, přesně to mám v knížkách ráda. No, pořád je tam ale ten předvídatelný příběh... jsem dost na vážkách :D
Každopádně ať už se kniha časem v mé knihovničce objeví nebo ne, tvá recenze je moc vydařená. Našla jsem v ní vše, co bych ve správné recenzi očekávala :)

Alyss povedal(a)...

Není to žánr, který bych zrovna vyhledávala, ale knížka zní dost zajímavě, takže možná prč ne? :D Pěkná recenze :)