pondelok 19. marca 2018

Zas tí stalkeri - Paul Finch : Klub zabijáků

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt klub zabijáku
Anotácia :  Pro detektiva Marka „Hecka" Heckenburga to byl nejprve obyčejný pracovní den. Právě vyšetřoval tři vraždy na severovýchodě Anglie, když k němu doputovala zpráva, že z ostře střežené věznice uprchl Magor Mike Silver, šéf rozprášeného Klubu sympaťáků. Trasu jeho útěku vyznačila zkrvavená těla zabitých policistů.
Ale to ještě není všechno, co se má Heck dozvědět. Ještě se bude vraždit dál. Z celé Anglie přicházejí zprávy o krutě mučených a morbidně zavražděných lidech. Zdá se, že Klub se pustil do toho, čemu se v hantýrce podsvětí říká čištění: čistí zemi od všech, kteří s jejich kriminálním podnikáním mohou mít jakoukoli spojitost.
Policie okamžitě vyhlásí masivní pátrací akci a Heckenburg ani na okamžik nepochybuje, že se na ní bude podílet. Mýlí se. Bez jakéhokoli vysvětlení je postaven mimo službu. Heckovi se to nelíbí a zuby nehty se brání. Hodlá jít po gaunerech z Klubu, přestože oni se zároveň rozhodli jít po něm...

Vydavateľstvo : Domino, 2017
Počet strán :  448
Žáner : Román/Krimi/Thriller
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt paul finch
Autor Paul Finch
Výborne vybalancovaný thriller, ktorý graduje až do samotného konca a pracuje s mrazivými a brutálnymi prvkami, neurazí ani neunudí žiadneho milovníka žánru thriller či Paula Fincha.

Pozitíva :

- narácia a opis : autor znova pracuje s personálnym rozprávačom, zameraným na hlavnú postavu vyšetrovateľa Marka Heckenburga, opisy sú funkčné, pracuje sa s dynamickými slovesami, prebytočná vata je používaná minimálne.

- dialógy : veľmi výstižné, nenútené a primárne i uveriteľne stavané rozhovory, ako u predchádzajúcich dielov aj okorenené ironickým a cynickým humorom, slúžiacim ako na odľahčenie, tak i na spestrenie deja a zreálnenie vnútornej podstaty každej z postáv.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dark pics- gradácia : akčnosť scén je hlavnou atraktivitou knihy - nestavia sa ani tak na vyšetrovacom procese a detektívnej linke ako na akcii, svižnosti, autor nechce čitateľa unaviť, postupne dávkuje scény na udržanie jeho pozornosti, nevypĺňajú len nefunkčne miesto, majú svoj účel.

- rozvíjanie a nadväzovanie na pôvodnú tému a motív : čím autor milo prekvapil, navracanie sa k pôvodnej téme nie je repetetívne, nevyplýva z faktu straty nápadov, ale rozvíja sa, objavujú sa nové skutočnosti, postavy, pohnútky, z ktorých, konieckoncov, vyplýva i samotná akcia. Treba znova upriamiť pozornosť aj na Finchovu potrebu upozorňovať na nástrahy internetu a dostupnosti násilia na ňom.

Negatíva :
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dark pics
- digresie/odbočky : síce nepôsobia vyložene nefunkčne, sú ľahko čitateľné a neunudia, primárne na začiatku každej Finchovej knihy sa objavujú ako rozvíjanie hlavnej témy či akási predpríprava na hl. zápletku. Nie sú teda deju stopercentne prínosné, dali by sa poľahky vypustiť.


Už v poradí tretia publikácia Paula Fincha z vydavateľstva Domino na kvalite nestráca, autor si i v pokračovaní série drží svoje zaužívané štandarty, nevychyľuje sa z nich na jednu, ani na druhú stranu, pre čitateľov žánru surového a realistického thrilleru sa Finch stáva autorom = povinnosťou a jeho pravidelní čitatelia určite s napätím čakajú na preklad ďaľšej jeho publikácie.

Záverečné hodnotenie : 4/5 *
Za poskytnutie e-knihy ďakujem internetovému kníhkupectvu ereading.cz!
Zdieľaj na :    Facebook Twitter Google+

1 komentárov:

Sabrina X povedal(a)...

KLIK HERE VISIT NOW AND GET BONUS ! ! !