sobota 23. júna 2018

Vintage náš každodenný : Recenzia retro hodiniek

Prednedávnom sa mi naskytla spolupráca s portálom postovnezadarmo.cz, z ktorého mi za pár dní od dohodnutia dorazila domov zásielka s obsahom, ktorý som si vybrala. Ako a už určite vidíte na fotkách, jednalo sa o veľmi zaujímavé vintage hodinky.
Pozitíva : 

- vzhľad : pokiaľ ste človekom, ktorý neustále smúti za skončenou érou 30-50. rokov, pýtate sa, prečo ste v nej nemohli žiť a vyhľadávate čokoľvek s vizuálne podobnou tematikou, sú tieto hodinky veľmi príjemnou voľbou. Nie sú síce tak veľké a majestátne ako napr. hodinky vašich pra-pra rodičov, ktoré boli okrúhlejšie a väčšie na nosenie na retiazke vo vrecku (určite ste ich už niekedy videli aspoň na starých fotkách, či v dobových filmoch), vďaka retro dizajnu každého už na prvý pohľad zaujmú, a ak by ste boli veľkým perfekcionistom, v tom vrecku ich pokojne nosiť môžete.
- kombinovateľnosť : čo sa týka predovšetkým žien a ich ladenia doplnkov k oblečenie. Vzhľad hodiniek celkový dojem z outfitu spestrí, ja osobne som ich nosila k bielej blúzke a sukni a ako nenútené spestrenie, zavesené na krku (no dajú sa i odvesiť z retiazky a nosiť samostatne), stačili.

- vychytávka pre instagramových nadšencov : dostávame sa k bodu, prečo som osobne už dlhšie túžila po podobných hodinkách - síce sa nepovažujem sa extrémneho obľúbenca sociálnych sietí a virtuálnej doby ako takej, no predsa si rada na svoj profil pridám pekne zladenú knižnú fotku, na ktorej sa podobné vintage predmety v spojení, najlepšie s knihami s tematikou dobových udalostí, minulosti, krásne vynímajú (zistenie po stalkovaní fotiek amerických a anglických bookstagramerov :D )

- masívnosť : hodinky sú vyrobené z pevného materiálu, na krku pri chôdzi sa neotáčajú, ,,neskáču", ani vás neudierajú do pŕs či iných častí tela, jednou z možností je samozrejme i spomínané nosenie na vrecku nohavíc.

Negatíva : 

- hlasitosť : pokiaľ si myslíte, že nič neprekoná hlasitosť zvuku klasických, nástenných hodín, ste na omyle. Tieto, aj keď maličké a na polici v podstate nenápadné hodinky dokážu vytvoriť tak silný zvuk tikania, že ich na noc určite radšej zavriete niekam do zásuvky - alebo si zvyknete, čo je tiež jedna z možností.
- materiál : i keď pevný a na dotyk mohutný, stále je len obyčajný a klasickým ošupujúcim sa a hrdzavejúcim kusom kovu, každému teda musí byť jasné, že hodinky rozhodne nie sú vhodné na každodenné nosenie, kedy by okamžite stratila farebnosť retiazky a prevdepodobne i hodiniek samotných, ale skôr na už spomínané vzácne príležitosti v spoločnosti, pri ktorých chcete prekvapiť zaujímavým doplnkom či ako predmet vhodný na dekorovanie vašej knižnice či fotiek.

Za poskytnutie hodiniek (ktoré nájdete v 3 prevedeniach, toto je konkrétne typ 3) ešte raz ďakujem portálu postovnezadarmo.cz!
Zdieľaj na :    Facebook Twitter Google+

0 komentárov: